Ellen Dijkhuis in de Ring
Gisteravond is de expositie 'Ode aan de vrouw', schilderijen van Ellen Dijkhuis, geopend in de Ring in het Eper gemeentehuis.
In het werk van Ellen Dijkhuis speelt sfeer een belangrijke rol. Mensen in verstilde situaties, voorwerpen in een sferische omgeving, maar ook thema’s als theater en ballet zijn een grote inspiratiebron.
Als voormalig modeontwerpster werkte zij veelvuldig met kleur, stoffen, dessins en structuur, elementen die een belangrijke rol spelen in bovengenoemde thema’s.
Daarnaast is het model als onderwerp op zichzelf ook een favoriet thema.
Veelal vrouwen onherkenbaar en mysterieus weergegeven, vanaf de rug gezien, of zonder herkenbaar gezicht.
Door te werken met olieverf in dunne lagen over elkaar, steeds weer opnieuw op zoek naar nieuwe kleurcombinaties en sfeer, ontstaat een subtiele kleurgelaagdheid, die de gevoeligheid van haar werk benadrukt.
Dit is ook zichtbaar in het werk dat zij maakt door stof toe te voegen aan haar schilderslinnen.
Door de stoffen volledig te beschilderen en ze hierdoor te intergreren in het schilderij, werkt zij met dezelfde elementen (structuur, relief en kleur) die de materialen reeds zelf met zich meebrengen.
Hierdoor ontstaat een uniek 'eigen schildershandschrift'.

Alle schilderijen waren afgedekt, behorende tot de openingsact.



Links de exposante Ellen Dijkhuis en rechts openaar Dhr. J.G. de Boer.


Eén voor één werden de doeken verwijderd, als openings handeling,.......

....... waarbij Ellen Dijkhuis vertelde van het hoe en waarom.







Kijk, dat ben ik!

De expositie is te bezichtigen t/m 25 mei op dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Meer informatie op de site van de Ring.
Reacties
- Geen reacties gevonden

Laat je reactie achter
Reageer als gast