Dag koeien, een haiku

Koeien hebben zijn zacht, gemoedelijk, kalm, warm, sociaal en ook heel nieuwsgierig. Deze eigenschappen hebben mensen ook wel en daarom voelen we ons zo aangetrokken door deze weidebewoners, die je daar helaas zelden ziet.


De koeien op de foto zijn Françaises, maar ze hebben dezelfde eigenschappen.


Het gedichtje is een haiku (haaikoe), die bestaat altijd uit 5-7-5 lettergrepen en gaat over de natuur. Het is heel leuk om ze te maken. Neem een onderwerp, bijvoorbeeld een bloeiende waterlelie, in gedachten, schrijf op waaraan je denkt en schrap net zo lang tot je 3 zinnetjes overhoudt met 5, 7 en weer 5 lettergrepen. Het resultaat is vaak heel verrassend. Je kunt meer dan je denkt!

 

zacht

boers geurend zwart-wit
alles zo kalm en bedaard
een rund is geen mens

 


uit: de geur van liefde
uitgever boekscout baarn

Laat je reactie achter

Reageer als gast

0
algemene voorwaarden.
  • Geen reacties gevonden

Terzijde

samen

Houd vol, we moeten met z'n allen door deze crisis. Houd rekening met elkaar en wees extra lief voor iedereen die dat nodig heeft.

 

Copyright www.epernet.nl

Niets mag zonder toestemming van de redactie worden overgenomen.