Bij ons in Brazilië: 38. Insecten en hun schoonheid

Heerlijk vind ik het om het leven rondom mij te observeren. Het leven is ‘het eerste boek dat God geschreven heeft’. Het tweede is de Bijbel en andere heilige boeken. Ook klein leven heeft z’n charme. Daarom vandaag aandacht voor insecten in hun diversiteit.

Dat insecten in hun immense soortenaantal en in hun geweldige  veelheid nuttig kunnen zijn voor de aarde, is geen discussiepunt meer. Natuurlijk zijn er ook schadelijke insecten die opgeruimd moeten worden, als het enigszins kan door natuurlijke predatoren. Het mysterie van goed en kwaad speelt ook hier een rol.
Maar daarover wil ik het niet hebben. Ik wil alleen even de schoonheid van de vormgeving laten zien in wat foto’s die ik gemaakt heb in en rond ’t Hemeltje en ons condominium en zelfs in en rond onze flat in Belo.
Een sterk gekleurde sprinkhaan op het gras van ‘t Hemeltje


Een mooie reuzenwielwebspin aan zijn sterke draad op weg naar zijn web.

Werken aan de toekomst

Een mooie tor en een kleine waterspin op ons vijvertje bij ’t Hemeltje.

Een harige  ‘caranquejeira’ in ons zwembadje en een rups op wat gras op ijzerertsstenen

Een miniem lichtvliegje op een papieren servet en een heel klein motje tegen een door vocht gekleurd muurtje  thuis.

Een prachtige mot tegen een muurtje achter onze flat en een wespennest vastgebonden aan een boomtak.

Een pracht van een rups hangend aan een heel klein takje in het bos.

Een mooie doorzichtige vlinder op het houtwerk van onze veranda en wat kleine spinnetjes onder aan de muur van de garage.

Samen van vogelpoep genieten en een wespennest in een boom

En tot slot een mysterie

Het schijnt een soort web te zijn. Graag een betere, nauwkeuriger beschrijving  van de kenners op onze site, please!

Laat je reactie achter

Reageer als gast

0
algemene voorwaarden.
  • Geen reacties gevonden
Powered door Komento